Arhiepiscopia Romanului si bacăului

Biserica Precista Bacău

5

Parohia „Precista” Bacău a oferit cadouri copiilor din Parohia Secuieni, în cadrul proiectului eparhial ,,Vrei să fii bun, de Crăciun?”

Urmând îndemnul și având binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Ioachim și anul acesta Parohia „Precista” a continuat proiectul „Vrei să fii bun, de Crăciun?” în colaborare cu Parohia Ortodoxă Secuieni, Protopopiatul Bacău.

La începutul lunii decembrie cele 40 de scrisori ale copiilor de la centrul catehetic social „Sfânta Muceniță Filofteia” – Secuieni, coordonați de Pr. Paroh Sandu Traian, adresate lui Moș Crăciun au ajuns prin implicarea Biroului de Asistență Socială a Protoieriei Bacău la Parohia Precista.

Aici, părinții  Mihail Tomozei, C-tin Tomozei și Adrian C-tin Bârdan le-au distribuit bunilor creștini din parohie care au dorit să sprijine un copil, ei devenind astfel mesageri ai Moșului și reușind să aducă zâmbete  în sufletele copiilor.

Bucuria a fost deplină în prima zi de Crăciun, după Sf. Liturghie, când părintele Sandu Traian le-a oferit copiilor din parohia pe care o păstorește darurile mult așteptate.

Mulțumim bunilor creștini din parohia noastră, pentru implicarea și generozitatea de care au dat dovadă.